НОВОСТЬ
- 1785
- 1
- 3
«Найголовніше ― мати сильну волю»: як шахтар з Донецька почав займатися керамічними виробами у Слов’янську
Дмитро зустрічає нас серед тонн напівготових керамічних виробів у приватному будинку, який він винаймає на околиці Слов’янська, приблизно за 70 кілометрів від лінії розмежування. Колишній шахтар і переселенець із Донецька, який знайшов тут свій новий дім, дуже заклопотаний і має чимало планів на майбутнє.
Переїхавши до Слов’янська кілька років тому, Дмитро не вагався з вибором нової професії. Кераміка ― традиційний промисел і візитівка Слов’янська ще з часів Радянського Союзу. Тоді в місті працювали кілька великих заводів, які також виробляли посуд та інші товари широкого вжитку. Коли заводи стали закриватися, люди, що працювали у цих майстернях, відкрили власні дрібні підприємства. Тепер у місті працюють десятки таких виробників, тому конкуренція висока.
«Потрапити на цей ринок було непросто, ― зізнався Дмитро. ― І працювати зараз нелегко, проте я хочу й надалі розвивати свій бізнес, планую розширити асортимент і знайти нові можливості для збуту».
Своє виробництво Дмитро розпочав із простеньких виробів на кшталт скарбничок, згодом до асортименту додалися садові скульптури та посуд.
«Як ви навчилися робити все це?» ― питаємо, а він сміється у відповідь: «Руками! Найголовніше ― мати сильну волю і пробувати знову й знову. Пробуєш, пробуєш, пробуєш – а потім у тебе виходить!» МОМ змогла підтримати Дмитра завдяки фінансуванню від Посольства Великої Британії в Україні. Тепер, отримавши ноутбук і кольоровий принтер, гончар може виробляти декоративні панно, котрі з-поміж усієї його продукції мають чи не найбільший попит.
Дмитро працює разом із дружиною. Вони продають кераміку опто викам з Полтави, Києва, Рівного та Хмельницького за надзвичайно низькими цінами. Наприклад, чашка коштує всього дев’ять гривень. Також регулярно беруть участь у ярмарках по всій Україні.
Цього літа найбільшою подією для Дмитра стане знаменитий Сорочинський ярмарок, який відбудеться наприкінці серпня на батьківщині Миколи Гоголя. «Нам потрібно розширювати свій бізнес і придбати якесь приміщення, а не орендувати будинок, як зараз, але поки що бюджет не дозволяє втілити ці плани», ― говорить Дмитро. Однак він не боїться труднощів. Колишній шахтар, який зараз успішно працює з глиною, здається, черпає силу в донбаській землі та сповна повертає свою енергію рідному регіону.
За даними Міжнародної організаціі з міграціі
Размещение материалов slavgorod.com.ua на других интернет-ресурсах и СМИ разрешается при условии, что непосредственно в тексте материала не ниже второго абзаца присутствует гиперссылка и текст названия на первоисточник. В случае нарушений, редакция современного сайта городов Славянск и Святогорск оставляет за собой право отстаивать свои права и интересы путем подачи заявлений в правоохранительные и судебные органы, а также в виде соответветствующих публикаций на сайте.
ПОСЛЕДНИЙКОММЕНТАРИЙ
ОПРОС МНЕНИЯ
16 чел.
ЕЩЕ НОВОСТИ
НОВОСТЕЙ
- Возвращение Штепы в Славянск: заявления, версии, слухи
- О чем говорил Славянск на этой неделе
- Славянск три года назад: как все происходило
- Я - славянец. Портрет горожанина
- Мои секреты здоровья и красоты
- Юный журналист
- Энергия успеха: бизнес-истории
- Евроинтеграция. Европа вокруг нас
- Болевые точки Славянска