НОВОСТЬ
- 2427
- 1
- 6
Підприємниця зі Слов'янська відкрила компанію з обсмаження кави та кав'ярню "Чайкофский": чи вдається привчати мешканців до якісної продукції
Підприємниця зі Слов'янська відкрила компанію з обсмаження кави, кав’ярню «Чайкофский» у Миколаївці та створила власну торгову марку «Tobi coffee». А баристою у кав’ярні працює хлопець, який був мінером у ЗСУ. Історію розвитку бізнесу розказують Свои.City.
У 2014 році Анфіса Миколаєва виїхала зі Слов'янська. Спочатку в Коблево (Одеська область), де працювала адміністратором у готелі. У липні повернулись, але роботи не було, тому поїхали до Харкова. Там вона познайомилась з майбутнім чоловіком і незабаром зіграли весілля. Анфіса працювала менеджером з поставок кави та кавових машин. Вона досконало вивчила все, що пов'язано з кавовим зерном, обсмаженням та створенням композицій.
Робота їй дуже подобалась і вона зростала як спеціаліст. Їхня родина почала заощаджували кошти, щоб купити квартиру у Харкові. Але бажання розвитку і довгі розмірковування привели до рішення вкласти заощаджені кошти у бізнес, яким вже захопилась і хотіла цим займатись.
У березні 2017 року Анфіса повернулась у Слов’янськ і почала крокувати до відкриття компаніі з обсмаження кави. Кавообсмажувальну машину – ростер купила на Українському заводі технологічного обладнання. І одночасно почалась робота зі створення власної торгової марки.
На започаткування бізнесу сім’я Миколаєвих вклали всі заощаджені кошти: близько 250 тис грн. – це закупка обладнання та перших партій кавових зерен.
Назву торгової марки вдвох з чоловіком вигадади несподіванно:
- Ми каву кому робимо? Всім людям! А всі люди – це хто? Це я, ти, ми! Так і прийшла назва – «Тобі кава» та була зареєстрована торгівельна марка «Tobi coffee»!
Приміщення для встановлення обладнання знайшлось у Миколаївці, що поряд з Слов’янськом. Колись на цьому місці був магазин, але під час бойових дій власники зачинили свій бізнес і будівля стояла пустою.
Кавовий бізнес вдихнув у нього життя – перше обсмаження відбулось у жовтні, і тоді продали перші 100 грамів кави. Анфіса з таким захватом згадує цей свій перший продаж – навіть був куплений тортик, щоб відсвяткувати цю подію!
Прорив на «Фестивалі їжі» у Краматорську
Місцевий мешканець Миколаївки Сергій Пересічний прийшов працювати на виробництво як механік з обслуговування обладнання, але за цей час він виріс до повноцінного спеціаліста з обсмаження кави.
Задля цього пані Анфіса відрядила його у Харків на спеціальні курси, де він постигав науку обсмаження кавових зерен.
Навчання починається не з обсмаження, а з вивчення того, як росте кавове дерево, де росте, як формується кавове зерно, за якими властивостями відрізняється кава. Зараз він є повноцінним спеціалістом з обсмаження та створення кавових композицій. З ним можна говорити про каву вічно – він знає все! Навіть на смак може відрізнити каву з різних куточків світу – з Індії, Ефіопії, Гватемали або Колумбії.
Виробники не тільки обсмажують каву, а й створюють прекрасні композиції з різних сортів кави, з різними смаками та різним ступенем обсмаження. Кожне зерно різне. В одному явно відчувається кислинка - це кава з Індії. В іншому – яскравий шоколадний присмак. Це – Колумбія чи Гондурас Інколи у смаку кавових зерен ледь відчувається горіховий присмак, - пояснює Сергій.
Проривом у бізнесі став «Фестиваль їжі», який відбувся у Краматорську у серпні 2018 року, де була представлена свіжообсмажена кава ТМ «Тобі кава». Пані Анфіса згадує, що присутнім представникам кав’ярень дуже сподобався смак кавових композицій, і там же були налагоджені перші бізнес-зв’язки.
Перед Новим роком у Миколаївці підприємниця відкрила невеличку кав’ярню «Чайкофский».
Голова міста Миколаївки Олена Цикунова на відкритті кав’ярні «Чайкофский»
Анфіса розповідає, що досить часто люди просять спробувати каву, перш ніж купити, тому кав’ярня – це саме те місце, де можна перепочити, випити горнятко свіжої кави, ну й звісно, придбати додому.
Вірить, що донеччани «розкуштують» свіжу каву
Кав’ярня – це ще одне робоче місце, створене підприємницею. Молодий хлопець Олександр, який служив у ЗСУ мінером прийшов працювати баристою, і зараз з задоволенням опановує всі тонкощі приготування свіжої кави з додаванням різних присмаків за бажанням клієнта.
Невеличка згуртована команда розвиває свій бізнес, створюючи і культурний осередок у своїй кав’ярні. Нещодавно запрошували дітлахів на розпис пряників, а після цього пригощали всіх смачнючим какао!
Анфіса Миколаєва говорить, що дуже хоче, аби у Донецькому регіоні призвичаїлась культура вживання кави з свіжообсмажених зерен. Адже у такої кави зовсім інший смак!
- Для мене дуже важливо донести цінність споживання кави свіжого обсмажування. Адже це зовсім інша якость, - додає Анфіса.
Размещение материалов slavgorod.com.ua на других интернет-ресурсах и СМИ разрешается при условии, что непосредственно в тексте материала не ниже второго абзаца присутствует гиперссылка и текст названия на первоисточник. В случае нарушений, редакция современного сайта городов Славянск и Святогорск оставляет за собой право отстаивать свои права и интересы путем подачи заявлений в правоохранительные и судебные органы, а также в виде соответветствующих публикаций на сайте.
ПОСЛЕДНИЙКОММЕНТАРИЙ
ОПРОС МНЕНИЯ
16 чел.
ЕЩЕ НОВОСТИ
- 8262
- 1
- 9083
НОВОСТЕЙ
- Возвращение Штепы в Славянск: заявления, версии, слухи
- О чем говорил Славянск на этой неделе
- Славянск три года назад: как все происходило
- Я - славянец. Портрет горожанина
- Мои секреты здоровья и красоты
- Юный журналист
- Энергия успеха: бизнес-истории
- Евроинтеграция. Европа вокруг нас
- Болевые точки Славянска