понедельник, 23 июля
img

НОВОСТЬ

«Найголовніше ― мати сильну волю»: як шахтар з Донецька почав займатися керамічними виробами у Слов’янську

«Найголовніше ― мати сильну волю»: як шахтар з Донецька почав займатися керамічними виробами у Слов’янську

Дмитро зустрічає нас серед тонн напівготових керамічних виробів у приватному будинку, який він винаймає на околиці Слов’янська, приблизно за 70 кілометрів від лінії розмежування. Колишній шахтар і переселенець із Донецька, який знайшов тут свій новий дім, дуже заклопотаний і має чимало планів на майбутнє.

Переїхавши до Слов’янська кілька років тому, Дмитро не вагався з вибором нової професії. Кераміка ― традиційний промисел і візитівка Слов’янська ще з часів Радянського Союзу. Тоді в місті працювали кілька великих заводів, які також виробляли посуд та інші товари широкого вжитку. Коли заводи стали закриватися, люди, що працювали у цих майстернях, відкрили власні дрібні підприємства. Тепер у місті працюють десятки таких виробників, тому конкуренція висока.

«Потрапити на цей ринок було непросто, ― зізнався Дмитро. ― І працювати зараз нелегко, проте я хочу й надалі розвивати свій бізнес, планую розширити асортимент і знайти нові можливості для збуту».

Своє виробництво Дмитро розпочав із простеньких виробів на кшталт скарбничок, згодом до асортименту додалися садові скульптури та посуд.

«Як ви навчилися робити все це?» ― питаємо, а він сміється у відповідь: «Руками! Найголовніше ― мати сильну волю і пробувати знову й знову. Пробуєш, пробуєш, пробуєш – а потім у тебе виходить!» МОМ змогла підтримати Дмитра завдяки фінансуванню від Посольства Великої Британії в Україні. Тепер, отримавши ноутбук і кольоровий принтер, гончар може виробляти декоративні панно, котрі з-поміж усієї його продукції мають чи не найбільший попит.

Дмитро працює разом із дружиною. Вони продають кераміку опто викам з Полтави, Києва, Рівного та Хмельницького за надзвичайно низькими цінами. Наприклад, чашка коштує всього дев’ять гривень. Також регулярно беруть участь у ярмарках по всій Україні.

Цього літа найбільшою подією для Дмитра стане знаменитий Сорочинський ярмарок, який відбудеться наприкінці серпня на батьківщині Миколи Гоголя. «Нам потрібно розширювати свій бізнес і придбати якесь приміщення, а не орендувати будинок, як зараз, але поки що бюджет не дозволяє втілити ці плани», ― говорить Дмитро. Однак він не боїться труднощів. Колишній шахтар, який зараз успішно працює з глиною, здається, черпає силу в донбаській землі та сповна повертає свою енергію рідному регіону.

За даними Міжнародної організаціі з міграціі

atnt Размещение материалов slavgorod.com.ua на других интернет-ресурсах и СМИ разрешается при условии, что непосредственно в тексте материала не ниже второго абзаца присутствует гиперссылка и текст названия на первоисточник. В случае нарушений, редакция современного сайта городов Славянск и Святогорск оставляет за собой право отстаивать свои права и интересы путем подачи заявлений в правоохранительные и судебные органы, а также в виде соответветствующих публикаций на сайте.

Loading...
Комментарии (1)
Укажите свое имя или войдите через аккаунт в соцсети
Введите цифры указанные на картинке

Уважаемые пользователи, комментарии, не относящиеся к теме материала, а также комментарии, содержащие оскорбительные и нецензурные выражения будут удалены!

Loading...
img

ПОСЛЕДНИЙКОММЕНТАРИЙ

auth СЕПАР 18 июля 2018 г.   19:23
НАЙГОЛОВНИШЭ-ЛЮБИТЬ ДОНБАСС И ЧТИТЬ СВОИХ ПРЕДКОВ!!!!!!!!!!ТОГДА И ВОЛЯ ПОЯВИТСЯ ОСВОБОДИТЬ ДОНБАСС ОТ БАНДЕРОВСКОЙ НЕЧИСТИ!!!!!!!
img

ОПРОС МНЕНИЯ

Как вы считаете, городские власти Славянска получают "откаты" от подрядчиков, выигрывающих тендеры на ремонт дорог?
author
Сергей АЛЕШИН
Начальник Славянского горотдела полиции
Сейчас полицейский – это совсем другой человек. Его мышление, его требование к самому себе, требование руководства Национальной полиции изменены. Мы пытаемся, и у нас есть довольно неплохие результаты в этом направлении
15%
Проголосовало: 32 человек(a)
top5 ТОП-5
НОВОСТЕЙ
за 3 дня corn
за 10 дней corn
за 30 дней corn