четверг, 18 апреля
img

НОВОСТЬ

«Найголовніше ― мати сильну волю»: як шахтар з Донецька почав займатися керамічними виробами у Слов’янську

«Найголовніше ― мати сильну волю»: як шахтар з Донецька почав займатися керамічними виробами у Слов’янську

Дмитро зустрічає нас серед тонн напівготових керамічних виробів у приватному будинку, який він винаймає на околиці Слов’янська, приблизно за 70 кілометрів від лінії розмежування. Колишній шахтар і переселенець із Донецька, який знайшов тут свій новий дім, дуже заклопотаний і має чимало планів на майбутнє.

Переїхавши до Слов’янська кілька років тому, Дмитро не вагався з вибором нової професії. Кераміка ― традиційний промисел і візитівка Слов’янська ще з часів Радянського Союзу. Тоді в місті працювали кілька великих заводів, які також виробляли посуд та інші товари широкого вжитку. Коли заводи стали закриватися, люди, що працювали у цих майстернях, відкрили власні дрібні підприємства. Тепер у місті працюють десятки таких виробників, тому конкуренція висока.

«Потрапити на цей ринок було непросто, ― зізнався Дмитро. ― І працювати зараз нелегко, проте я хочу й надалі розвивати свій бізнес, планую розширити асортимент і знайти нові можливості для збуту».

Своє виробництво Дмитро розпочав із простеньких виробів на кшталт скарбничок, згодом до асортименту додалися садові скульптури та посуд.

«Як ви навчилися робити все це?» ― питаємо, а він сміється у відповідь: «Руками! Найголовніше ― мати сильну волю і пробувати знову й знову. Пробуєш, пробуєш, пробуєш – а потім у тебе виходить!» МОМ змогла підтримати Дмитра завдяки фінансуванню від Посольства Великої Британії в Україні. Тепер, отримавши ноутбук і кольоровий принтер, гончар може виробляти декоративні панно, котрі з-поміж усієї його продукції мають чи не найбільший попит.

Дмитро працює разом із дружиною. Вони продають кераміку опто викам з Полтави, Києва, Рівного та Хмельницького за надзвичайно низькими цінами. Наприклад, чашка коштує всього дев’ять гривень. Також регулярно беруть участь у ярмарках по всій Україні.

Цього літа найбільшою подією для Дмитра стане знаменитий Сорочинський ярмарок, який відбудеться наприкінці серпня на батьківщині Миколи Гоголя. «Нам потрібно розширювати свій бізнес і придбати якесь приміщення, а не орендувати будинок, як зараз, але поки що бюджет не дозволяє втілити ці плани», ― говорить Дмитро. Однак він не боїться труднощів. Колишній шахтар, який зараз успішно працює з глиною, здається, черпає силу в донбаській землі та сповна повертає свою енергію рідному регіону.

За даними Міжнародної організаціі з міграціі

atnt Размещение материалов slavgorod.com.ua на других интернет-ресурсах и СМИ разрешается при условии, что непосредственно в тексте материала не ниже второго абзаца присутствует гиперссылка и текст названия на первоисточник. В случае нарушений, редакция современного сайта городов Славянск и Святогорск оставляет за собой право отстаивать свои права и интересы путем подачи заявлений в правоохранительные и судебные органы, а также в виде соответветствующих публикаций на сайте.

Loading...
Комментарии (1)
Укажите свое имя или войдите через аккаунт в соцсети
Введите цифры указанные на картинке

Уважаемые пользователи, комментарии, не относящиеся к теме материала, а также комментарии, содержащие оскорбительные и нецензурные выражения будут удалены!

Loading...
img

ПОСЛЕДНИЙКОММЕНТАРИЙ

auth СЕПАР 18 июля 2018 г.   19:23
НАЙГОЛОВНИШЭ-ЛЮБИТЬ ДОНБАСС И ЧТИТЬ СВОИХ ПРЕДКОВ!!!!!!!!!!ТОГДА И ВОЛЯ ПОЯВИТСЯ ОСВОБОДИТЬ ДОНБАСС ОТ БАНДЕРОВСКОЙ НЕЧИСТИ!!!!!!!
img

ОПРОС МНЕНИЯ

Как вы считаете, городские власти Славянска получают "откаты" от подрядчиков, выигрывающих тендеры на ремонт дорог?
106 чел. А вы что, сомневаетесь?
25 чел. Местных подрядчики не кормят. "Откаты" идут на Киев
20 чел. Там не меньше 50% "откат"
18 чел. Нет, все по-честному, никаких "откатов"
10 чел. Сейчас все работают без "откатов" - боятся прокуратуру и НАБУ
Всего проголосовали
179 чел.
author

0%
Проголосовало: 0 человек(a)
top5 ТОП-5
НОВОСТЕЙ
за 3 дня corn
за 10 дней corn
за 30 дней corn