среда, 26 июня
img

НОВОСТЬ

У Слов’янську програміст встановив сонячні панелі й продає електроенергію за «зеленим» тарифом

У Слов’янську програміст встановив сонячні панелі й продає електроенергію за «зеленим» тарифом

Олександр Кузін розмістив перші сонячні панелі на власній присадибній ділянці у 2016 році. Сьогодні він допомагає іншим проектувати та встановлювати подібне обладнання, передає ІА «Вчасно».

Ідея зайнятися альтернативною енергетикою виникла спонтанно. Подорожуючи, Олександр помітив, що в інших областях України росте число сонячних електростанцій, тому вирішив долучитися до «зеленої» моди.

Прочитавши безліч статей про сонячні батареї, чоловік вирушив до Китаю, саме там й закупив перші модулі. Ця країна в 2016 році вийшла на перше місце за темпами впровадження геліоенергетики, ввівши в експлуатацію фотоелементи сумарною потужністю 34,5 ГВт.

«Привезти та встановити сонячну станцію проблем не було. Важко було оформити документи та отримати дозвіл на підведення високовольтної лінії на 360 кВт, — згадує Олександр. — Тоді навіть у місцевому РЕСі не знали, які потрібні документи. Проте на сьогодні це вже не проблема, бо сонячні батареї почали встановлювати багато людей».

Поки «сонячне» хобі не таке вже й дешеве задоволення. Два роки тому їх придбання коштувало слов’янцю понад сім тисяч доларів США.

Тобто перший кіловат обійшовся 700−800 доларів. Але панелі окупаються за чотири роки та ще 30 років приносять прибуток. Принаймні, такий термін експлуатації зафіксований у технічній документації.

Заробити на сонці може кожен. Вигідно продавати енергію по 4 гривні, а купувати як споживачу по 1,60 грн, — каже Олександр Кузін. — Якщо їх використовувати тільки для домашнього вжитку, то тут великої економії немає, крім того, «зелений» тариф оформити можна з максимальною потужністю до 30 кВт. З цього ще заплатиш податок — 18% та 1,5 відсотки на військовий збір".

Батареї встановлені на сонячному трекері, його чоловік замовляв у Дніпрі. Трекер самостійно стежить за напрямком сонця та розташовує фотоелементи під кутом 90 градусів, таким чином ефективність установки зростає на 30%.

За великого вітру конструкція автоматично приймає горизонтальне положення. Як сильно засніжить — вертикальне, аби скинути сніг. До того ж геліостанцією можна управляти за допомогою мобільного додатка.

Отримана сонячна енергія надходить до накопичувача, а вже потім вона переходить через реверсний лічильник, він рахує її, й спрямовує в електромережу. Зароблені кошти автоматично йдуть на банківський рахунок.

На досягнутому чоловік зупинятися не збирається, згодом у нього має з’явитися ще дві такі станції.

atnt Размещение материалов slavgorod.com.ua на других интернет-ресурсах и СМИ разрешается при условии, что непосредственно в тексте материала не ниже второго абзаца присутствует гиперссылка и текст названия на первоисточник. В случае нарушений, редакция современного сайта городов Славянск и Святогорск оставляет за собой право отстаивать свои права и интересы путем подачи заявлений в правоохранительные и судебные органы, а также в виде соответветствующих публикаций на сайте.

Loading...
Комментарии (2)
Укажите свое имя или войдите через аккаунт в соцсети
Введите цифры указанные на картинке

Уважаемые пользователи, комментарии, не относящиеся к теме материала, а также комментарии, содержащие оскорбительные и нецензурные выражения будут удалены!

Loading...
img

ПОСЛЕДНИЙКОММЕНТАРИЙ

auth мы 3 мая 2018 г.   19:25
Как охота заработать 100000 долларов. В какой организации их зарабатывают. Тогда и родителей можно по новому закону докормить. Я с удовольствием буду работать.
img

ОПРОС МНЕНИЯ

Как вы считаете, городские власти Славянска получают "откаты" от подрядчиков, выигрывающих тендеры на ремонт дорог?
106 чел. А вы что, сомневаетесь?
25 чел. Местных подрядчики не кормят. "Откаты" идут на Киев
20 чел. Там не меньше 50% "откат"
18 чел. Нет, все по-честному, никаких "откатов"
10 чел. Сейчас все работают без "откатов" - боятся прокуратуру и НАБУ
Всего проголосовали
179 чел.
author

0%
Проголосовало: 0 человек(a)
top5 ТОП-5
НОВОСТЕЙ
за 3 дня corn
за 10 дней corn
за 30 дней corn